HISTAMÍNOVÁ INTOLERANCIA

Histamínová intolerancia , teda HIT je hitom posledné desaťročie.  

Tvári sa ako alergia na jedlo, no alergia to nie je. 

Pravdepodobne patríte k pacientom s HIT. Máte viacero ťažkostí, pochodili ste po lekároh, absolvovali viaceré vyšetrenia a výsledkom tohoto všetkého je diagnóza HIT- histamínová intolerancia. 

Príčina HIT je v drvivej väčšine prípadov v čreve. Tam, kde sa nedá pozrieť endoskopom ani CT-čkom, teda na urovni črevnej bariéry. Príčinou HIt je najpravdepodobnejšie porucha mikrobiómu a črevnej sliznice. Ak máte HIT, pravdepodobne máte aj mnohé tráviace problémy. Tieto sa často nazvú u lekára ako IBS- syndróm dráždivého čreva. Ak ho máte, pátrajte hlbšie, v ambulancii sa to bohužiaľ často nerobí... K diagnózam, ktoré sú časté pri HIT a často sú aj ich príčinou patrí napr. dysmikróbia, SIBO, laktózová intolerancia, fruktózová intolerancia, ale aj intolerancia bielkoviny kr.mlieka či IgG potravinové intolerancie... Riešenie a odstránenie príčiny HIT vedie k zlepšeniu alebo úprave HIT.

Príčina HIT je v drvivej väčšine v čreve...

Chcete sa dozvedieť viac ?

 

Pozrite si celý hodinový webinár na túto tému a za členský príspevok získajte prístup k tomuto a ostatným viac ako 50-tim iným webinárom.

 

Staňte sa členom online klubu Doktorkaonline